Kalendáru rezervácií

sme dali názov

“Operácia Áron - Uzdravenie nákazy korupcie”,

pretože kňaza Árona

si Boh použil, aby sa modlil uprostred morovej nákazy

a nákaza prestala

(Num 17: 11-15, SEB).

Korupcia je ako nákaza, pretože nezriadená náklonnosť k peniazom je koreňom zla

(1 Tim 6:10).

​Veríme, že tým Áronom súčasnosti sme stále my - modliaci sa kresťania

(1Pt 2: 9).

Operácia Áron - Uzdravenie nákazy korupcie

Čelíme 2. vlne koronakrízy. Okrem morovej nákazy koronavírusu a jej následkov sme svedkami aj inej choroby - nákazy korupcie, ktorou naša krajina naozaj veľmi trpí. Intenzívne prežívame, že v tomto čase celá spoločnosť ešte stále potrebuje "Áronov", aby sa pred Otcom prihovárali za svoju zem.

Preto sa nasledujúci týždeň (8.-15.novembra 2020) spolu v modlitbách zameriame na víťazstvo nad korupciou, ktorá v posledných rokoch prenikla aj na tie najvyššie miesta politiky, prokuratúry, súdnictva a orgánov činných v trestnom konaní. Veríme, že práve s touto „horou korupcie“ v našej krajine Pán, Boh otriasa. Sme presvedčení, že Otec uzdravuje našu krajinu aj preto, že Jeho ľud hľadá Jeho tvár a moc:

Ak sa môj ľud, po mne pomenovaný, pokorí, bude sa ku mne utiekať

a odvráti sa od svojich zlých ciest, vypočujem ho z nebies, odpustím mu hriech a jeho zem uzdravím. (2Kr 7:14)

Ako „Áronovia“ nenadŕžame ľuďom či politickým stranám a nechceme súdiť (Sk 10:34-35). Chceme sa pokoriť (ako tí, nad ktorými sa Pán, Boh zmiloval, a ktorým bolo tak veľa odpustené) a modliť sa (ako tí, ktorým boli dané tak veľké zasľúbenia o tom, že nás Pán, Boh počuje). Pred Boží trón neprichádzame ako žalobcovia, ktorí sa sťažujú a hľadajú vinníkov, ale ako príhovorcovia, ktorí prosia o milosť, odpustenie a zmenu nielen pre druhých, ale najprv pre seba (1 Pt 4:17).

Chceme sa teda spolu pokoriť a modliť za tieto tri veci:

  1. Za očistenie celej spoločnosti, a zvlášť justície  a orgánov činných v trestnom konaní od korupcie a za zmocnenie v práci tých, ktorí konajú spravodlivo a zasadzujú sa o právo a spravodlivosť v krajine.

  2. Za prebiehajúce vyšetrovania, dohľadanie dôkazov, pravdivé vypovedanie svedkov, či zainteresovaných v trestnej činnosti, prácu vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov (aby nedochádzalo k procesným chybám, nedostatočnej príprave pri vznesení obvinenia a slabej dôkaznej argumentácii..)

  3. Za ľudí, ktorých dobieha pozemská spravodlivosť – aby to bolo v ich živote bodom obrátenia, prebudenia svedomia, zmeny a prijatia Božej spravodlivosti z milosti pre obeť Pána Ježiša Krista.

 

Budeme radi, keď sa k nám pridáte a v tejto medzere nás bude stáť  čo najviac.

Vidíme, že ohne modlitieb už dlho horia po celej našej krajine.

Spojme sa a zapáľme vatru!

  • Facebook
  • Instagram
  • Black YouTube Icon

© 2020 Iniciatíva Modlitebníkov Slovenska