Vyhledat

O spoločnom Zoome

Ste pre nás dôležitými partnermi. Ďakujeme vám, že ste sa 15. marca a 31. mája 2021 zúčastnili spoločného stretnutia a prinášame vám zhrnutie toho, čo na stretnutiach zaznelo.


VÍZIA Modlitieb 24/7


Chceme byť jedným z nástrojov mobilizácie k modlitbám a k spolupráci modlitebníkov a modlitebných iniciatív, aby Božie Kráľovstvo rástlo a zasahovalo všetky sféry spoločnosti na Slovensku.


MISIA (akým spôsobom to chceme dosiahnuť)

  • Aktívne načúvame, zaznamenávame a rozsudzujeme to, čo k nám Pán, Boh hovorí a ako nás vedie v modlitbách.

  • V modlitebných podnetoch prinášame vnímanú Božiu víziu, perspektívu a nádej do jednotlivých sfér spoločnosti a pre celé Slovensko.

  • Prostredníctvom modlitebných kampaní a iných vhodných aktivít mobilizujeme a prepájame modlitebníkov a modlitebné iniciatívy na Slovensku.


CIRKEV AKO ARMÁDA


Božie Slovo nás vyzýva byť dobrými bojovníkmi a vojakmi Pána Ježiša Krista (2 Tim 2,4) a ako Kristovu nevestu prirovnáva nás, Boží ľud, k šíkom pod koruhvou - teda k zomknutému útvaru vojakov usporiadaných ako jeden muž pod zástavou Božieho kráľovstva (Veľp 6,4). Preto pozývame Boží ľud na Slovensku ako armádu k spoločnému postupu v modlitebnom zápase za našu krajinu.


ČO PONÚKAME

  • Organizáciu jednej spoločnej modlitebnej iniciatívy

  • Podporu Vašich lokálnych modlitebných iniciatív a 24-iek

  • Aktuálne modlitebné podnety

  • Možnosť zdieľať Vaše modlitebné námety a vnímanie Božieho vedenia pre Slovensko (posledné dve tlačítka v oranžovom menu na vyššie uvedenej stránke)

  • Štyri online stretnutia partnerov Modlitieb 24/7 za rok


KONTAKTUJTE NÁS


Ak máte akékoľvek návrhy, pripomienky alebo povzbudenia pre iniciatívu Modlitby 24/7, neváhajte nás kontaktovať buď e-mailom na adresu kontakt@modlitby24-7.net alebo cez kontaktný formulár na webovej stránke https://www.modlitby24-7.net/kontakt.


NEPRESTÁVAJME SA MODLIŤ ZA MLADÝCH


Koronavírus zasiahol duševné zdravie mladých: hlásia viac depresií a úzkostí https://www.sav.sk/index.php?doc=services-news&source_no=20&news_no=8928

Tínedžeri o roku v izolácii: Nálada klesá, telo sa mení a s rodičmi si už nemôžeme byť vzdialenejší https://dennikn.sk/2369937/tinedzeri-o-roku-v-izolacii-nalada-klesa-telo-sa-meni-a-s-rodicmi-si-uz-nemozeme-byt-vzdialenejsi/?ref=tema

Ako tínedžeri prežili rok s koronou: Strata mamy, samota aj oslava osemnástky v Kauflande (výsledky súťaže Správa z izolácie) https://dennikn.sk/2366097/ako-tinedzeri-prezili-rok-s-koronou-strata-mamy-samota-aj-oslava-osemnastky-v-kauflande-vysledky-sutaze-sprava-z-izolacie/?ref=tema

Cyklus 4 prednášok pre rodičov teenagerov https://bjbviera.sk/cyklus-styroch-prednasok-pre-rodicov-teenagerov/

Pozývam vás k modlitbám za mladú generáciu: Podľa štatistík mali opatrenia súvisiace

s pandémiou najhorší dopad práve na mladú generáciu. V lockdawne nemohli rozvíjať sociálne vzťahy, ktoré sú pre nich kľúčové. Museli sa adaptovať na dištančné štúdium.

Čelili ponorke v (často disfunkčnej) domácnosti a absencii akýchkoľvek im určených akcií alebo programov. Odborníci hovoria o 5-násobnom náraste dopytu mladých po prvej psychologickej pomoci.


MODLIME SA ZA IZRAEL


Užitočné linky:

Konferencia Mlieko a med: (105) Mlieko & Med 70+3 50+4 - YouTube

K jedenástim dňom útokov z Gazy na Izrael – P.Švec – denník Štandard:

https://dennikstandard.sk/77034/este-k-jedenastim-dnom-utokov-z-gazy-na-izrael/

Diskusia s Prof. Dan Shueftanom a Prof. Gad Barzilaiom o vojenskom konflikte medzi Izraelom a Hamasom: Bratislava-Jerusalem Talks | Tachles TV

Izraelský expert Schueftan: Gazu by nevyriešil ani Ben Gurion:

Odomykáme: Izraelský expert Schueftan: Gazu by nevyriešil ani Ben Gurion | Rozhovory | .týždeň - iný pohľad na spoločnosť (tyzden.sk)

Reportáž z izraelsko-palestínskeho konfliktu: Vojna na šiestich frontoch: Reportáž z izraelsko-palestínskeho konfliktu: Vojna na šiestich frontoch | Reportáže | .týždeň - iný pohľad na spoločnosť (tyzden.sk)

Blízky východ Hamastan verzus Izrael: Hamastan verzus Izrael | Konzervatívny denník (postoj.sk)